زایمان فیزیولوژیک

زایمان فیزیولوژیک

در این روش اجازه داده می شود زایمان به همان طریق طبیعی که سالهاست انجام می شود ، اتفاق بیفتد .مهمترین نکته در مورد این زایمان کلاس های آموزشی است تا استرس مادر کاهش یابد .


برای انجام این زایمان مراکز بهداشتی از اواسط بارداری مرتب کلاس هایی برای مادران برگزار می کنند و درباره فیزیولوژی و مراحل زایمان توضیح می دهند . در این روش مادر آزاد است بنشیند ، بایستد یا راه برود حتی می تواند حین زایمان از مایعات و آبمیوه استفاده کند .کار دیگری که معمولا انجام می شود این است که هنگام درد وسایلی مانند توپ های بزرگ را به مادر می دهند تا بغل کند و دردش کمتر شود .روش هایی مانند شل کردن عضلات و کم کردن استرس و تکنیک تنفس عمیق و ریلکسیشن قبل از بروز دردها باید آموزش داده شود ضمن اینکه یک ماما مداوم در کنار مادر باید باشد تا اضطراب او کاهش یابد .


دکتر سیدی مقدم زایمان زایمان فیزیولوژیک فیزولوژی زایمان طبیعی تنفس عمیق کلاس آموزشی ماما مادر درد شل کردن عضلات مایعات کلاس بارداری مراکز بهداشتی بارداران استرس توپ بارداران سایت

   تاریخ :       1398/09/03          نویسنده :     دکتر نیره سیدی مقدم

زایمان فیزیولوژیک

زایمان فیزیولوژیک

زایمان فیزیولوژیک به معنی انجام زایمان کم درد و طبیعی و ایمن با حفظ حریم خصوصی زائو می باشد .


در زایمان فیزیولوژیک داروی محرک انقباضات رحمی استفاده نمی شود .ضد درد مانند مخدرها در طی لیبر لازم نیست.مادر می تواند در هر وضعیتی که در آن احساس آرامش و راحتی می کند زایمان نماید .

حضور همراه و ترجیحا همسر زایمان را سریعتر و راحتتر می کند .


دکتر سیدی مقدم بارداران لیبر انقباض رحمی همسر مادر جنین آرامش زائو حریم زایمان فیزیو لوژیک

   تاریخ :       1398/02/22          نویسنده :     دکتر نیره سیدی مقدم