سرخچه

سرخچه

سرخچه یک بیماری ویروسی است .ویروس این بیماری از راه تنفس هوای آلوده به ویروس بیماری وارد بدن می شود و پس از گذشت دوره بیماری که حدود شانزده روز است ،آثار آن ظاهر می گردد .


یک بار ابتلا به سرخچه باعث می شود تا بدن شما نسبت به این بیماری مصونیت دائمی پیدا می کند .


دکتر سیدی مقدم بیماری سرخچه بیمار ی سرخچه ویروس بیماری ویروسی بدن آلوده آلودگی مصونیت مریضی واکسیناسیون واکسن سرخچه بارداران بارداران سایت بیمارستان صارم

   تاریخ :       1398/08/22          نویسنده :     دکتر نیره سیدی مقدم

علت اهمیت سرخچه در بارداری

علت اهمیت سرخچه در بارداری

با وجود اینکه سرخچه بیماری خطرناکی نیست ، بی توجهی به آن می تواند زیان های جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.


مخصوصا اگر زن باردار به بیماری سرخچه مبتلا شود . زیرا سرخچه به خصوص در سه ماهه اول بارداری و گاهی نیز تا ماه ششم بارداری می تواند تاثیرات بسیار جدی و وخیمی روی جنین بگذارد .

 

خطراتی که جنین را تهدید می کند :

- ناشنوایی

- آب مروارید 

- نقص قلب

- معلولیت های ذهنی

- آسیب کبد و طحال

- وزن کم هنگام تولد 

- بثورات پوست در هنگام 

اگرچه برخی مشکلات قابل درمان هستند ، اما اکثر نوزادان تا اخر عمر با این مشکلات زندگی می کنند در نتیجه لازمست تمام زنانیکه به بارداری فکر می کنند ، قبل از بارداری از نظر سرخچه ایمن سازی شوند .


دکتر سیدی مقدم ایمن سازی ایمن جنین واکسن واکسیناسیون واکسن سرخچه سرخچه بیماری سه ماهه اول بارداری ماه ششم بارداری بثورات پوست کبد طحال آسیب کبدی معلولیت ذهنی وزن کم نوزاد تولد آب مروارید ناشنوایی

   تاریخ :       1398/08/07          نویسنده :     دکتر نیره سیدی مقدم

علائم سرخچه

علائم سرخچه

سرخچه می تواند با علائم خفیفی مانند تب بروز نماید ، سپس با آب ریزش بینی مختصری رو به رو خواهد شد .پس از این مراحل شخص در ناحیه پوست با دانه های صورتی یا قرمز و آبدار رو به رو می شود .


غالبا این جوش ها ابتدا در سر و صورت ظاهر می شود و سپس در تنه و در اندام های دیگر بدن .این ضایعات پوستی سه روز روی پوست باقی می مانند .در بالغین درد مفاصل شایع است . ممکنست قرمزی هایی در سقف دهان و گلو پیدا شوند که گاهی به صورت مجتمع و لکه مانند هستند و در غدد لنفاوی گردن نیز تورم ایجاد می شود .


دکتر سیدی مقدم تب بارداران لکه مجتمع پوست غدد لنفاوی گردن تنه اندام ضایعات پوستی دهان بالغ باردار جوش واکسن سرخجه درد مفاصل آبریزش بینی قرمزی سقف دهان دانه دانه صورتی دانه قرمز بیمارستان صارم

   تاریخ :       1398/08/01          نویسنده :     دکتر نیره سیدی مقدم

واکسن سرخچه

واکسن سرخچه

باید واکسن سرخچه در صورت منفی بودن تیتر آنتی بادی ضد سرخچه تزریق شود .در صورت تزریق واکسن ویروس زنده سرخچه لازم است زنان تا سه ماه از بارداری جلوگیری کنند . ولی اگر خانم قبل از 3 ماه باردار شود نیاز به ختم بارداری نیست .


تزریق واکسن سرخچه و تمام واکسن های دیگری که ویروس ضعیف شده ولی زنده هستند در بارداری ممنوع است .


دکتر سیدی مقدم بارداران بارداران سایت واکسن سرخچه سرخچه ویروس ویروس ضعیف شده میکروب بارداری تزریق تیتر آنتی بادی بارداران بیمارستان صارم واکسیناسیون

   تاریخ :       1398/07/21          نویسنده :     دکتر نیره سیدی مقدم