خارش سطح بدن در بارداری

خارش سطح بدن در بارداری

خارش سطح بدن معمولا اواخر بارداری دیده می شود ، ولی ممکنست زودتر هم بروز کند .


به این نوع خارش کلستاز بارداری گفته می شود . وقتی مایع صفرا به طور عادی داخل مجرای صفرا نمی ریزد و املاح صفراوی در پوست تجمع می یابند که می تواند باعث خارش شود .این خارش بلافاصله بعد از زایمان بهبود می یابد .

در این خارش معمولا دست ها ، کف پاها ، شکم و ...درگیر می شوند و با خاراندن آن منطقه دانه های ریزی ایجاد می شود که مادر باردار را کلافه می کند .این خارش گاهی ممکنست باعث زردی بدن شود .کلستاز بارداری در خانم هایی که چند قلو باردار هستند ، بیشتر دیده می شود .

اگر شما دچار چنین خارشی باشید ، معمولا پزشک یا ماما برایتان آزمایش آنزیم های کبدی درخواست می دهد و در صورتیکه مقادیر این آنزیم ها بیش از اندازه بالا باشد ، انجام سونوگرافی کبد و کیسه صفرا ضرورت پیدا می کند .

خانم هایی که دچار چنین خارشی می شوند احتمال عود مجدد در بارداری بعدی و یا هنگام استفاده از قرص های استروژنی بیشتر است .


دکتر سیدی مقدم خارش بارداری خارش کلستاز کلستاز بارداری صفرا پوست کبد آنزیم قرص استروژنی دانه های ریز زردی بدن مجرای صفرا املاح صفراوی خاراندن شکم زایمان بارداران

   تاریخ :       1398/09/11          نویسنده :     دکتر نیره سیدی مقدم

راه کارهایی برای تسکین خارش پرینه

راه کارهایی برای تسکین خارش پرینه

- برای کمتر شدن خارش حتما بعد از دستشویی خودتان را خشک کنید .

- از شلوار تنگ استفاده نکنید . چون رطوبت و گرما باعث تشدید عفونت قارچی و خارش می شود .


مصرف ماست ترش روزانه از میزان خارش کم می کند .

- به هیچ وجه از لگن جوش شیرین استفاده نکنید . چون ممکنست علائم عفونت قارچی را کم کند ولی شما را به سمت عفونت باکتریایی سوق دهد .عفونت باکتریایی (ترشح زرد ، سبز یا خاکستری رنگ و بودار ) مشکل را جدی تر می کند و اگر درمان نشود باعث پاره شدن کیسه آب و زایمان زودرس می شود .

- نهایتا اگر با این نکات بهتر نشد ، پزشک پماد ضد قارج تجویز می کند که با مصرف آن خارش از بین می رود .


دکتر سیدی مقدم قارچ پماد ضد قارچ جوش شیرین عفونت قارچی بارداری زایمان زودرس پاره شدن کیسه آب عفونت باکتریایی ترشح زرد ترشح سبز ترشح خاکستری بو خارش سوزش ماست ترش دستشویی

   تاریخ :       1398/08/22          نویسنده :     دکتر نیره سیدی مقدم

خارش پرینه

خارش پرینه

خارش در سطح ناحیه تناسلی (پرینه)  در بارداری شیوع زیادی دارد . چون در بارداری ph واژن تغییر می کند و واژن را به سمت عفونت قارچی هدایت می کند و ضمن اینکه سیستم بدن در دوران بارداری ضعیف می شود .


علائم عفونت قارچی : ترشحات سفید پنیری شکل ، خارش و سوزش است .


دکتر سیدی مقدم عفونت قارچی عفونت خارش بارداری پرینه خارش دستگاه تناسلی خارش پرینه دستگاه تناسلی ترشحات سفید سوزش سیستم بدن قارچ عفونت واژن تناسلی

   تاریخ :       1398/08/25          نویسنده :     دکتر نیره سیدی مقدم