مصرف مولتی ویتامین

مصرف مولتی ویتامین

معمولا در کشورهای در حال توسعه به دلیل وضعیت نامطلوب اقتصادی و یا فرهنگی ممکنست زنان حامله دریافت کافی مواد مغذی از رژیم غذایی روزانه نداشته باشند و بنابراین مصرف مکمل های غذایی توصیه می شود .


در ایران به زنان باردار توصیه می شود از شروع هفته 16 حاملگی تا 3 ماه بعد از زایمان باید روزانه یک عدد قرص مولتی ویتامین ساده یا مینرال مصرف کنند .


دکتر سیدی مقدم مولتی ویتامین مکمل اسید فولیک مولت ی ویتامین مینرال مولتی ویتامین ساده بارداری باردار زایمان مکمل های غذایی غذا رژیم غذایی بیمارستان صارم

   تاریخ :       1398/09/17          نویسنده :     دکتر نیره سیدی مقدم

مکمل اسید فولیک

مکمل اسید فولیک

مکمل اسید فولیک در پیشگیری از نقایص لوله عصبی موثر است و بهتر است این مکمل از 3 ماه یا حداقل 1 ماه قبل از بارداری مصرف شود .


با توجه به اینکه بخش عمده ای از اسید فولیک در اثر پخت سبزی ها از بین می رود  .باید سعی شود از سبزی های تازه و خام در رژیم غذایی روزانه استفاده کرد .مصرف منابع غذایی این ویتامین نه تنهایی نیاز زن حامله به اسید فولیک را تامین نمی کند و نمی تواند  جایگزین مکمل اسید فولیک شود .

 

از شروع هفته 16 بارداری ، پزشک قرص مولتی ویتامین را برای شما تجویز می کند که باید در صورتیکه این کپسول ها حاوی 400 میکروگرم اسید فولیک باشند .مصرف  قرص اسید فولیک قطع شود و در غیر اینصورت مصرف دو مکمل در دوره های زمانی توصیه شده ضروری است .

طبق تحقیقات مصرف بیش از حد اسید فولیک در سه ماهه سوم بارداری با آسم دوران کودکی همراه بوده است .


دکتر سیدی مقدم بارداران بارداران سایت بیمارستان صارم اسید فولیک منابع غذایی غذا بارداری پزشک سبزی پخت کپسول مولتی ویتامین لوله عصبی مکمل کودک قرص سبزی حامله رژیم غذایی سه ماهه بارداری

   تاریخ :       1398/09/17          نویسنده :     دکتر نیره سیدی مقدم

مصرف مکمل ها در بارداری

مصرف مکمل ها در بارداری

مکمل‌های غذایی حاوی ویتامین‌ها، مواد معدنی یا آنتی اکسیدان‌هایی است که به صورت قرص، کپسول، آمپول یا شربت در بازار وجود دارند. 


توجه داشته باشید که لازم نیست همه‌ی زنان باردار حتماً از این مکمل‌ها استفاده کنند. حتی در برخی موارد مصرف این مکمل‌ها می‌تواند خطر آفرین و دردسرساز شود. هیچ وقت سرخود از این مکمل‌ها استفاده نکنید..فقط و فقط با تجویز پزشک مصرف شود.


دکتر سیدی مقدم بارداران مکمل ویتامین پزشک باردار مواد معدنی آنتی اکسیدان قرص کپسول

   تاریخ :       1397/09/19          نویسنده :     دکتر نیره سیدی مقدم