در هفته های ۳۳ تا ۳۶ بارداری چه اتفاقی می افتد؟

635799295757684547.jpeg

در هفته های ۳۳ تا ۳۶ بارداری، بسیاری از تغییرات و رویدادهای مهم در بدن مادر و جنین رخ می دهد.

1. رشد جنین

در این بازه زمانی، جنین به طور قابل توجهی رشد می کند و اندام هایش متقاضی تکامل است. قد و وزن جنین نیز افزایش می یابد. این رشد ممکن است باعث افزایش حجم شکم باردار شود.

2. حرکات جنین

در این هفته ها، حرکات جنین به شدت افزایش می یابد. شما ممکن است حرکات قوی تر و فعال تر جنین را درون رحم خود احساس کنید. این حرکات نشان دهنده سلامت و فعالیت جنین است.

3. تغییرات در بدن مادر

در این بازه زمانی، شکم باردار بزرگتر و سنگینتر می شود و ممکن است احساس خستگی و ناراحتی بیشتری داشته باشید. همچنین، درد کمر و کاهش توانایی تحمل فشار نیز ممکن است رخ دهد. برخی زنان ممکن است با مشکلات پوستی مانند لک های تیره، خطوط پوستی و پف زیر چشم نیز مواجه شوند.

4. آماده سازی برای زایمان

در این هفته ها، بدن شروع به آماده سازی برای زایمان می کند. رحم به طور نامحسوس فعالیت های قبل از زایمان را آغاز می کند و شروع به تمرین های Braxton Hicks (آرامش های رحم) می کند. این تمرین ها کمک می کنند تا رحم به طور موثر تر در زایمان عمل کند.

5. ملاحظات پزشکی

در این هفته ها، شما باید منتظر باشید که پزشک شما برنامه های منظم بازدید را برای کنترل رشد جنین، کارکرد قلب جنین و سلامت شما برنامه ریزی کند. پزشک شما نیز ممکن است آزمایش های دیگری مانند آزمایش های خون و سونوگرافی را در نظر بگیرد.

6. نگرانی ها و سوالات

در این بازه زمانی، شما ممکن است با نگرانی ها و سوالات خود درباره زایمان و سلامت جنین روبرو شوید. در صورت داشتن هرگونه نگرانی، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

به طور کلی، هفته های ۳۳ تا ۳۶ بارداری با تغییرات قابل توجه در جسم مادر و رشد جنین همراه است. با دیدار منظم با پزشک و پیگیری سلامت خود، شما مطمئن خواهید بود که بارداری به خوبی پیش می رود.

* جهت رزرو وقت ملاقات با خانم دکتر نیره سیدی مقدم به بیمارستان صارم مراجعه فرمایید.

محتواسازی: آژانس تبلیغاتی ویکی لوکس


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


طراحی و پشتیبانی توسط ویکی لوکس